Yeni Başlayanlar İçin Kamp Malzemeleri

Kampa ilk başladığınızda, neye ihtiyacınız olacağını bilmek çok kolay değildir. Eğer bir liste yapacak olursanız bu liste uzar gider.

İlk defa kamp yaptığınızı düşünürsek başlangıcınız her zaman yaz ve ilkbahar kampları olsun. Eğer ilk kampınız kış kampı olursa bu sizler için büyük bir eziyete dönüşebilir, ilk ve son kampınız olur 😊

15 yıllık kamp ve doğa hayatı tecrübemle sizler için bir liste hazırladım. Bu listede hazırladığım tüm ekipmanları başlangıç aşamasında olduğunuz için Decahtlondan temin edebilirsiniz. Fiyat, performans olarak ürünlerini ben çok beğeniyorum.

Buradaki malzemeler sadece yanınıza alabileceğiniz şeyler değil, başarılı bir kamp gezisinin vazgeçilmez demirbaşlarıdır.

1.ÇADIR

Eğer sadece kendiniz için çadır düşünüyorsanız 2 kişilik çadır sizin için idealdir.2 kişiyseniz 3 kişilik ,3 kişi ve fazlası için  daha büyük çadırları tercih edebilirsiniz. Çadırınızı alırken su geçirmez özelliği olmasına ve dış tentesi olmasına dikkat edin. Sırt çantalı bir gezginseniz ağırlık sizler için çok önemli bir detay. Olabildiğince hafif çadırlar tercih etmelisiniz.

2.UYKU TULUMU

Uyku tulumları yaz ayları ve kış ayları için farklı sıcaklıklara göre sınıflandırılmıştır. Yaz kamplarınız için dikdörtgen şeklinde olan 10-15 derecelik uyku tulumlarını tercih edebilirsiniz. Eğer bir kış kampına katılacaksanız  – sıcaklık ve comfort derecesine bakın ayrıca kışlık tulum alırken her markaya güvenmeyin, mutlaka bilen birisine danışın.

3.MAT

Olmazsa olmaz kamp malzemelerimizden birisi de mattır. Mat yerle teması kestiğimiz, yerden gelen soğuğu önleyerek daha konforlu bir uyku çektiğimiz temel malzemelerimizdendir. Şişme mat ve ya köpük mat tercih edebilirsiniz. Eğer aracınız varsa tek kişilik , çift kişilik şişme yataklarda tercih edebilirsiniz. Şişme yataklar gecenizin daha konforlu geçmesini sağlayacaktır.

4.YASTIK

Şişme yastık kullanabilirsiniz. Benden size bir tiyo, uyku tulumunuzun çantasının içine kıyafetlerinizi koyarak yastık haline getirebilirsiniz.

5.PİŞİRME MALZEMELERİ

İç  içe geçen tencere, tava ,demlik setlerinden alabilirsiniz. Bunlar genelde 2 kişilik oluyor. Kamp tüpü ve kamp başlığı alarakta yemeklerinizi kolaylıkla pişirirsiniz. Kamp ocağınız yoksa kamp ateşiniz olacak. 😊

6.KAFA LAMBASI

El lambası – Kafa lambası-Çadır Lambası : Kamplarda gece karanlığında aydınlatma önemli bir yere sahiptir. Lümeni yüksek olan el feneri,çadır lambası ve kafa feneri edinin.

7.DİĞER EKİPMANLAR

Balta, testere ,ip, ilkyardım kiti,termos, sıcak su torbası, yedek kıyafetler, ıslak mendil, güneş gözlüğü, kişisel hijyen malzemeleri, kamp sandalyesi, powerbank, şapka, gibi kişisel ihtiyaçlarınızı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.