Eğitmen

Onur Köken

ONUR KÖKEN-1

1985 yılı OSMANİYE/DÜZİÇİ doğumluyum. İlk öğrenimimi Düziçi İrfanlı İlk Okulunda, orta okul ve lise öğrenimimi Düziçi Ç.E.A.Ş. Anadolu Lisesinde tamamladım. Lisans öğrenimimi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği bölümünde tamamladım.

2008-2010 yılları arasında, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde özel çocuklarımızla yaratıcı drama ve müzik-ritim çalışmaları yaptım. 2010 yılından bu güne kadar Milli Eğitim Bakanlığı personeli olarak Okul Öncesi Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

2010 yılından bu yana çocuklar ve yetişkinlerle yaratıcı drama – ritim atölyeleri düzenliyorum.

2019 yılında ‘’Küçülmek İsteyen Dev Çocuk’’ isimli öykümü senaryolaştırıp öğretmen arkadaşlarımla faklı okul ve salonlarda sahneledim.   

2021 yılında yazmış olduğum tek kişilik ‘’Gitarımı Unuttum!’’ isimli interaktif müzik oyunumu çeşitli okul ve salonlarda sahnelemekteyim.

Üniversite yıllarımdan bu yana farklı yaş ve kademelerdeki öğrencilerimle yaratıcı drama – müzik çalışmaları yapmaktayım. Bu çalışmalarım süresince oluşturduğum şiir ve tekerlemeleri besteleyerek 2022 yılında ‘’Bulutun Şarkısı’’ isimli bir çocuk şarkıları albümü yayınladım. Okullarda, salonlarda, park ve bahçelerde çocuk şarkıları konserleri veriyorum.

2023 yılı mayıs ayında çocuklar için yazmış olduğum şiirleri bir dosyada toparlayarak kitap halinde yayımlama kararı aldım. Hazırlıklarım sürüyor…