DOĞA KAŞİFLERİ AVRUPA’DA (4 ÜLKE 8 ŞEHİR )

                           

            BAYRAMA ÖZEL 4 GÜZELLER YAKIN AVRUPA TURU 4 GECE 5 GÜN

                                                       4 ÜLKE 8 ŞEHİR

                           YUNANİSTAN, MAKEDONYA, KOSOVA, BULGARİSTAN

(Kavala, Selanik, Ohrid, Matka, Üsküp, Priştine, Prizren, Sofya)

 

Hayalleriyle sırt çantalarını doldurmuş, merak dolu gözlerle dünyayı keşfe çıkan küçük gezginler!  Balkanların gizemli coğrafyasında, Atatürk’ün izlerini sürmek ve onun evinde tarihle buluşmak için heyecanla yola çıkıyoruz.

Sizleri düşlediğinizin ötesine, sıcacık bir aile macerasına davet etmekten büyük bir heyecan        duyuyoruz! Bu kez rotamızda tarih kokan sokakları, eşsiz lezzetleri ve sınırsız keşiflerle dolu Balkan coğrafyası var. Bulgaristan’dan başlayarak, Yunanistan’a, Makedonya’ya ve son olarak da Kosova’ya uzanan unutulmaz bir yolculuğa çıkıyoruz.

  1. Gün İstanbul – Kavala- Selanik

Saat 22:30’da belirlenen kalkış noktalarından hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sinir kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala`ya varışımızı gerçekleştiriyoruz. Kavala’ya varışımız öncesi Çepelli Köyünde bir kahvaltı molası veriyor ve ardından Enfes Kavala kurabiyeleri ve Kavala Turu için mola veriyoruz. Şehir turumuzun ardından öğlen yemeği(ekstra) için sahil kenarında güzel bir balık restoranına gidiyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Selanik’e doğru hareket ediyoruz. Selanik’e varışımızla birlikte panoramik Selanik şehir turumuz başlıyor. Selanik şehir turu esnasında (12 Havariler Kilisesi, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Agios Dimitrios Katedrali, Türkiye Selanik Başkonsolosluğu bahçesi içinde bulunan Atatürk’ün Evi, Döner kule, Büyük İskender E.Venezelos ve P. Konstantin Heykeli, Fuar Meydanı, Egnatia Caddesi, Ladadika geçilerek Beyaz Kule), ardından otele hareket ediyoruz. Otele giriş ve yerleşme işlemlerinin ardından akşam yemeğimiziçin geleneksel Sirtaki gecesi’ne hareket ediyoruz. Bu akşam eğlenceli bir gece bizi bekliyor olacak. Program sonrası otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Konaklama Selanik otelimizde.

 

  1. Gün Selanik – Manastır – Ohrid

Otelde alınan kahvaltı sonrası yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz ile Makedonya ya hareket ediyoruz. Gümrük pasaport işlemlerinden sonra, Bitola’ya varışımızla Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi, Şirok sokak, İshak Pasa Camii gördükten sonra, öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Ohrid ‘e hareket ediyoruz. Ohrid’e varışımızla birlikte Tarihi Çınar Meydanı, Alipaşa Camii, Halveti Tekkesi, Kağıt üretim atölyesi ve Ohrid İncileri ile meşhur eski çarşıyı gezip, Ohrid’te Ohrid Gölü tekne turumuzu tamamladıktan sonra Ohrid’teki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve Balkan gecesi için yöresel restoranımıza hareket ediyoruz. Eğlencenin ve akşam yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Ohrid otelimizde.

 

  1. Gün Ohrid – St. Naum-Üsküp

Otelde alınan kahvaltı sonrası Ohrid turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ohrid gölünü dolduran su kaynaklarının doğduğu St. Naum Turu ve kilisesini geziyoruz. Safranbolu evlerine benzeyen konakların olduğu bölgeyi gezip Şehir turu sonrası yönümüzü Makedonya’nın başkenti Üsküp’e çeviriyoruz. Yol üzerinde uygun bir yerde öğle yemeği molası ve Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varınca Üsküp’ü gezmeye başlıyoruz. Gezilecek yerler arasında; Makedonya Meydanı, Zafer Takı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Arkeoloji Müzesi, Davut Paşa Hamamı, Kapan Han, Sulu Han, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murad Camii ve Gazi İsa Bey Camii bulunmaktadır. Şehir turu sonrası akşam yemeğimizi Üsküp Çarşısında alıyor ve Üsküp’teki otelimize geçiyoruz. Konaklama Üsküp otelimizde.

 

 

 

 

  1. Gün Matka- Priştine– Prizren

Otelimizde aldığımız Sabah kahvaltısı sonrası Matka’ya hareket ediyoruz. Bu muazzam Kanyon’da Yaklaşık 2 saatlik bir zamanın ardından Kosova sınırına doğru ilerliyoruz. Sınır işlemleri sonrası aracımızla Panoramik Priştine Turu yapıyor ve sonra Priştine çıkışında olan Sultan Murad Türbesini ziyaret edip Prizren’e doğru geçiyoruz. Prizren şehir turumuzu da rehberimizle birlikte yaptıktan sonra Akşam yemeğimizi Prizren’de yiyor ve konaklama için Üsküp’e doğru geri geliyoruz. Konaklama Üsküp otelimizde. 5. Gün Üsküp- Sofya– İstanbul Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Bulgaristan ‘a doğru hareket ediyoruz, görülecek yerler arasında balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya- Sendika Şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası ve öğlen yemeği, devamında şehrin simgesi olan Banya Başı Camii’ni ziyaret ediyoruz. Türkiye’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimiz sırasında Duty Free de alışveriş yapma imkânı bulacaksınız. İşlemlerin ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Akşam yemeğimiz Edirne’de meşhur Edirne ciğeri tercihen köfte ve İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve siz değerli misafirlerimizle bir dahaki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

                                                             ÜCRET NE KADAR ?

 

1 Yetişkin 1 Çocuk : 700 €uro

1 Yetişkin 2 Çocuk : 950 €uro

2 Yetişkin 1 Çocuk : 1000 €uro

2 Yetişkin 2 Çocuk : 1350 €uro

 

0-6 Yaş Çocuklarımız için tur bedeli 150 €uro’dur.

                                                                   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Avrupa Birliği Standartlarına uygun araçlar ile ulaşım

4 gece belirtilen şehirlerde 3-4 yıldızlı otellerde 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama

Programda belirtilen tüm şehir turları

Gümrük verileri VAT ve TAX ödemeleri

Otellerdeki açık büfe kahvaltı Araç içi sınırlı su ikramları

Türkçe rehberlik hizmet

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen Vize Ücreti (Yeşil pasaportlular bu ücretten muaftır)

Öğlen ve Akşam Yemekleri

Yurt dışı çıkış harcı ücreti (150 TL)

Belirtilen ekstra tekne vs turlar

Kamp Kuşağı Atölyeleri: Program akışında atölyelerimizin akışı bulunmamaktadır. Turumuz yaklaştığında detaylı bilgi sizlerle paylaşılacaktır.

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 150 € kaparo ödenmesi gerekmektedir.

Kalan bakiye gezimizin başlangıcından 1 ay önce yine havale yolu ile iletilmelidir.

Bu tur için Schengen Vizesi gerekmektedir!

Dileyen misafirlerimiz için vize hizmeti verilmektedir.

Yeşil Pasaport sahiplerine vize uygulanmamaktadır.

Ödeme Şekli HAVALE’dir.

Ödeme yapmadan önce lütfen irtibata geçiniz.

Günün kur karşılığı ile TL olarak havale yapılır.
                                                             

                                                          İPTAL VE İADE

Belgelendirilebilir mücbir sebep olmadığı sürece tur başlangıcına bir ay kala yapılan iptallerde ön ödeme kaparo bedeliniz yanar. Kaparo ücretinden kalan bakiye katılımcıya iade edilir.

                 

Date:
Category: