Eğitmen

Emel Akdağ

Herkese merhabalar ben Emel Hoca.

Bulgaristan göçmeniyim.

2011-2015 yılları arası Trakya Üniversitesi Fen Bilgisi öğretmenliği mezunuyum

Üniversite döneminde Work and Travel’a katılıp beş ay boyunca yuta Arizona’da çalıştım. Ardından bolca seyahatlerime devam edip İngilizcemi geliştirdim ve hayallerimden ikisini orada gerçekleştirdim.Hayallerin neydi ? diye soracak olursanız  Santa Monica beach ‘te okyanusunun sonsuzluğunu seyretmek ve bir diğeri California Bilim müzesini ziyaret ettim . Asıl hayalim dünyayı dolaşıp yeni kültürler öğrenmek ve aslında dünyayı tanımak. Mezun olduktan hemen sonra daha önceden hedeflediğim birebir eğitimlere başladım ve şu an yedinci yılımdayım.

Başta biraz farklı gelse de derslere motorsikletimle gidip geliyorum . Bu da sınırların dışına çıkan bir karakter olduğumu  yansıtıyor diyebiliriz.

 2018 yılında Londra’ya gidip yine çalışmak ve kendimi geliştirmek adına altı ay kaldım. Orada Costa’da barista olarak çalıştım ve eğitimleri tamamladım. Daha sonra Türkiye’ye dönerek kaldığım yerden eğitimlere devam ettim. Bir çok farklı ülkeye ziyaret ettim ve seyahatlerim devam ediyor özellikle her ülkenin bilim ve sanat müzeleri ziyaret ederek öğrendiğim bilgileri öğrencilerim ve velilerimle paylaşarak onlara yeni bakış açıları kazandırmak ve hayatlarında ufak dokunuşlar bırakmak kalıcı eğitim olarak asıl hedefimdir.

Peki neden çocuklar?

Bunun ilk cevabı elbette çocukları sevmem olur. Onların bakış açıları ve meraklı halleri beni onlara daha çok bir şeyler öğretmeye teşvik etmektedir. Eğitimcİ olmamın sebebi ise öğrendiğim bilgileri ve deneyimlerimi çocuklara aktararak onlara hayatta yol göstermeye çalışmaktır. Şu an elde ettiğimiz deneyimler,eğitimler ve öğrendiklerini seçimlerimize daha doğru yapmamız da etkili olacak ve hayatımızı güzel şekillendirecektir.

Sevgiler emel hoca