Eğitmen

Begüm Tangil

begümtangil-3

Merhabalar, ben Begüm. Fizik öğretmeniyim ve yoga eğitmeniyim.

En sevdiğim şey öğrenci olmak sonra öğrendiklerimi öğretmek. Sınıfta inek öğrenci denilen ekipteyim ama eğlenmeyi de çok severim. Çocuklarla, kendimle, yetişkinlerle kısaca insan ruhuyla çalışmaktan çok keyif alıyorum. Sayısalcı kimliğimi dansçı, yogacı, koç kimliklerimle birleştirerek bütüncül pratikler oluşturmaya çalışıyorum. Birebir özel ilgilenme ve grup çalışmaları gerçekleştiriyorum.

12 yıldır öğrenci yetiştiriyorum. Onlar da beni yetiştiriyor. Pandemi ile beraber yüzyüze buluşmalarıma online ve gezi de eklenince harika bir sevgi çemberi oluşmuş oldu hayatımda. Deniz, kum, güneş en sevdiğim üçlü. Bütün elementleri beraber hissedebiliyorum. Kurumsal ve akademik kariyerimden her yaştan ruhla kalpten kalbe samimi bir bağ kurmak için bir gecede vazgeçtim. 

Yoga ve fizik buluşmamıza hizmet eden büyük araçlar. Eğer bir eğitimde değilsem mutlaka başka bir eğitimdeyimdir. Kamp Kuşağı vesilesiyle yolumun kesiştiği her ruhla biricik ve özel bağlar kuracağıma eminim, tüm benliğimle çok heyecanlıyım. Son zamanlarda öğrencilerim kendilerine Begüm hocanın aşkoları diye isim taktılar. Büyük bir teknoloji firmasındaki kurumsal kariyerim, Yıldız Teknik Üniversitesinde Fizik bölümünde yüksek lisans bitimine kadar geçirdiğim 10 yılım,12 yıllık öğretmenlik tecrübem ve iflah olmaz meraklı yaşama aşkımla birleşerek bizi bir araya getirdi. Namaste 🤍